Ogłoszenia-31-12-2023

Ogłoszenia parafialne i intencje Mszy Św.

Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa 31.12.2023 r.

1. Dziś święto świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy jubilatów mijającego roku i wszystkich małżonków, by uroczyście odnowili przyrzeczenia ślubne. Małżonkowie, którzy nie będą na tej Mszy świętej, mogą dokonać tego pięknego odnowienia w domu, korzystając z tekstu znajdującego się TUTAJ.

Wieczorem podczas Nieszporów Eucharystycznych o godz. 17.00 podziękujemy Panu Bogu za miniony czas i będziemy prosić o błogosławieństwo na Rok Pański 2024. Po nieszporach, ok. 17.40 – Msza święta.

2. Jutro Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Światowy Dzień Pokoju. Msze święte jak w każdą niedzielę.

3. Trwa wizyta duszpasterska – „kolęda”. Dziękujemy za już przeżyte spotkania modlitewne w domach. Plan na kolejne dni podamy jutro.

4. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza do wspólnej modlitwy różańcowej we wtorek o godz. 16.30, a następnie na Mszę świętą.

5. W czwartek zapraszamy na „Wieczór Przemienienia”: osobistą adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Godzinki o Przemienieniu Pańskim o 16.40. Nowenna po Mszy świętej, później czas na adorację w ciszy do godz. 21.00. Możliwość spowiedzi od godz. 20.00.

6. I piątek miesiąca do chorych udamy się od godz. 9.00.
Spowiedź od godz. 16.00 i Msze wieczorne w tym dniu w kościele górnym.
Młodzież zaprasza na adorację od godz. 19.00, w czasie której będzie możliwość spowiedzi, a o 20.00 Msza św.

7. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze święte z poświęceniem złota, kadzidła, mirry i kredy według porządku niedzielnego.

Będziemy tego dnia gościć naszego Rodaka, ks. Arkadiusza Nowaka, który wiele lat był misjonarzem w Afryce i opowie nam o swoich doświadczeniach. Będzie także można wesprzeć dzieła misyjne, które prowadził, nabywając kalendarze misyjne za dowolną ofiarę czy też książkę ks. Arka pt. „Uduszona młodość” w cenie 30 zł.

8. Zapraszamy na jasełka, które będą wystawione w kościele dolnym w święto Trzech Króli po Mszach świętych o godz. 9.00 i 11.00.

9. Tego dnia ulicami Tarnowa przejdzie Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się Mszą Świętą o 12.00 w Katedrze, a następnie z Kacprem, Melchiorem i Baltazarem wyruszy o 13.00 z Placu Katedralnego w kierunku kościoła Św. Rodziny. Zapraszamy do uczestnictwa.

10. Członków róż różańcowych, ruchów i stowarzyszeń naszej parafii zapraszamy na wspólne spotkanie opłatkowe w sobotę po Mszy wieczornej w bibliotece. Liderów poszczególnych grup naszej parafii prosimy o włączenie się w organizację tego wydarzenia i kontakt z panią Barbarą Grzesik, która koordynuje przygotowania.

11. Święto Trzech Króli przypada w I sobotę miesiąca – cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny oddamy przez udział w modlitwie różańcowej o godz. 16.30. W czasie Mszy świętej zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej z intencją wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkich zniewag. 15-minutową medytacja tajemnic różańcowych przeprowadźmy prywatnie.

12. W czasie kolędowym kancelaria parafialna będzie czynna od wtorku do czwartku i w sobotę w godz. 8.00-8.20. Na inną porę można umówić się telefonicznie – kom. 535 2220.

13. W następną niedzielę święto Chrztu Pańskiego, kończące okres Bożego Narodzenia.

14. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę za tydzień po Mszy świętej o godz. 9.00.

Scroll to Top