Ogłoszenia-24-12-2023

Ogłoszenia parafialne i intencje Mszy Św.

IV Niedziela Adwentu, 24.12.2023 r.
 1. Dziś taka niezwykła niedziela, która kończy Adwent, a wieczorem jest już Wigilią Bożego Narodzenia. Dlatego nie będzie Mszy świętej o godz. 17.00. Ten wieczór niech będzie czuwaniem przy Bogu, Jego Słowie, ze śpiewem kolęd, łamaniem się opłatkiem i wspólną modlitwą całej rodziny. Zachęcamy do zachowania tradycji wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. O północy zapraszamy na Pasterkę – składka przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
 2. Wczoraj, późnym wieczorem, dotarło do nas Betlejemskie Światełko Pokoju – niosące z miejsca narodzin Jezusa Chrystusa orędzie pokoju całej ziemi. Na pewno w tym roku modlitwa o pokój winna być częstsza: dla samej Ziemi Świętej i tylu miejsc, gdzie trwają długoletnie konflikty i rodzą się nowe.. Światełko pozostanie w kaplicy Matki Bożej Saletyńskiej do drugiego dnia świąt – przynieśmy swoją świecę, zabierzmy to światło do naszych domów.
 3. Dziś po Mszy świętej o 11.00 zakończymy nowennę do Dzieciątka Jezus, a następnie będzie miły finał konkursu szopek. Znów są same piękne prace – niech jury rozstrzyga, jak je nagrodzić – zapraszamy dzieci, które przygotowały szopki i ich współpracowników.
 4. Jutro uroczystość Narodzenia Pańskiego – Msze święte jak w każdą niedzielę.
 5. We wtorek drugi dzień świąt, świętego Szczepana. W tym dniu nie będzie Mszy wieczornej. Składka na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Wieczorem we wtorek zapraszamy wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich MALWA oraz Kołem Łowieckim ŁOŚ na pierwsze wspólne SĄSIEDZKIE KOLĘDOWANIE od godz. 17.00 w Centrum Wsi Koszyce, wśród pięknych dekoracji świetlnych. Będziemy śpiewać kolędy i pastorałki z dziećmi ze Scholki Parafialnej, Zespołem KUMOTRY, Góralami spod Zakopanego oraz Kolędnikami Misyjnymi. Będzie darmowy poczęstunek i okazja, by zrobić sobie zdjęcie ze świętym Mikołajem na świątecznej dorożce.
 6. Zachęcamy do nabywania specjalnego wydania „Gościa Niedzielnego” z płytą CD – cena nieco wyższa: 15 zł.
 7. W czwartek Nowenna do Przemienienia Pańskiego, a z racji ostatniego czwartku miesiąca – składka na misje. Po nowennie adoracja do godz. 21.00. Do końca stycznia nie będzie czwartkowych Mszy świętych zbiorowych.
 8. W niedzielę za tydzień święto świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to w naszej diecezji dzień jubileuszy małżeńskich – na Mszę świętą o godz. 11.00 zapraszamy jubilatów mijającego roku i wszystkich małżonków, by uroczyście odnowili przyrzeczenia ślubne. Natomiast wieczorem, jako że będzie to ostatni dzień roku kalendarzowego, podczas uroczystych nieszporów o godz. 17.00 podziękujemy Panu Bogu za miniony czas i będziemy prosić o błogosławieństwo na Rok Pański 2024. Po nieszporach, ok. 17.40 – Msza święta.
 9. Chcemy serdecznie podziękować osobom, dzięki którym możemy świętować w tak pięknym otoczeniu. Rodzinie państwa Stabrawów za udekorowanie kościoła górnego i dolnego, państwu Limanowskim za podarowanie choinek do kościoła i panom, którzy je precyzyjnie ustawili. Dziękujemy Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich za przygotowanie szopki, a panu Piotrowi za założenie i wyregulowanie samozamykaczy drzwi w dolnym i górnym kościele. Dziękujemy służbie liturgicznej. Bardzo serdecznie też dziękujemy za wszelkie dostarczone na plebanię pyszności świąteczne, na posiłki główne i desery. Serdeczne: Bóg zapłać!
 10. W czwartek po świętach Bożego Narodzenia chcielibyśmy rozpocząć tradycyjną „kolędę”, aby odwiedzić wszystkich Parafian, spotkać się w domach na modlitwie o Boże błogosławieństwo i wszelkie łaski na Nowy Rok. Porządek wizyty duszpasterskiej:
Czwartek, 28 grudnia 2023 r. – od godz. 8.30:
 1. ksiądz: od ul. Południowej 3, Słoneczna, Księżycowa
 2. ksiądz: ul. Ks. Śmietany, Wąska, Stasika, Północna;
Piątek, 29 grudnia 2023 r. – od godz. 8.30:
 1. ksiądz: od ul. Szklarniowej 2 po obu stronach, Zielona, Złota
 2. ksiądz: ul. Tarnowska 152 – 40 po stronie parzystej
Sobota, 30 grudnia 2023 r. – od godz. 8.30:
 1. ksiądz: od początku ul. Łąkowej (nry nieparzyste)
 2. ksiądz: od początku ul. Łąkowej (nry parzyste)
Wtorek, 2 stycznia 2024 r. – od godz. 14.00:
 1. ksiądz: ul. Szkolna
 2. ksiądz: ul. Tarnowska 2-38, Gen. Maczka
Środa, 3 stycznia 2024 r.:
 1. ksiądz od godz. 14.00;
 2. ksiądz od godz. 15.30 – ul. Abp. Ablewicza
Czwartek, 4 stycznia 2024 r. – od godz. 14.00:
 1. ksiądz: ul. Tarnowska od Koszyc Małych – nry nieparzyste
 2. ksiądz: ul. Tarnowska – od nr 3
Piątek, 5 stycznia 2024 r. – od godz. 14.00:
 1. ksiądz: ul. Sanguszków, ul. Falińskiej
Postarajmy się, aby byli wszyscy członkowie rodziny. Czekając na kapłana, na stole nakrytym białym obrusem postawmy krzyż i dwie zapalone świece, może stać także figurka Maryi czy świętego, którego szczególnie czcimy, połóżmy także Pismo Święte, kropidło i talerzyk z wodą święconą – wodę można zabrać do własnego naczynia ze zbiornika, który stoi w kaplicy krzyża. Będziemy wdzięczni za przyjazd po księdza 10 minut przed rozpoczęciem kolędy i odwiezienie na końcu dnia.
 1. Drodzy Parafianie, Goście i wszyscy, dla których ten kościół jest domem naszego Boga Ojca – na wieczór wigilijny, święta i cały Nowy Rok składamy Wam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, spokoju serca, miłości i wolności od wszelkiego zła. Składając Wam życzenia świąteczne, dziękujemy za wszelką życzliwość i upraszamy w modlitwie dla Was i Waszych bliskich obfitość Bożej łaski! Niech Chrystus, Książę pokoju, objawi swoje panowanie nad tym czasem zamętu i nas bezpiecznie prowadzi! A w tym nowym roku duszpasterskim pod hasłem:„Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” twórzmy ją, nie oddalajmy się od Jezusa i Jego Kościoła, chętnie uczestnicząc w coniedzielnej Eucharystii i animując życie naszej parafii!
Scroll to Top