II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego
07.04.2024 r.

1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego (zob. poniżej).

2. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego – patronalne święto Caritas. Wszystkim członkom Parafialnego Zespołu Caritas dziękujemy za ofiarną posługę, życzymy błogosławieństwa Bożego na dalsze lata. Zachęcamy do dołączenia do tej grupy nowe osoby.

Szczególnie ciepło dziękujemy dzieciom, które w Wielkim Poście uzbierały do skarbonek dar dla seniorów w kwocie 354 zł.

„Bóg zapłać!” także za każdą ofiarę składaną dziś do puszek na potrzeby Caritas.

Odpust w Rzuchowej – suma o godz. 11.00. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

1. Z okazji Święta Miłosierdzia dziś można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy, gdzie jest Najświętszy Sakrament.
    Zapraszamy na modlitwę w Godzinie Miłosierdzia – od 15.00. Jeśli posiadamy niepoświęcone obrazy „Jezu, ufam Tobie”, możemy przynieść je na to nabożeństwo, aby – zgodnie z wolą Pana Jezusa – zostały poświęcone i uczczone publicznie.

1. Dziś także niedziela modlitw za kierowców – po każdej Mszy świętej błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Modlimy się o bezpieczne podróże oraz kulturę i życzliwość podczas poruszania się po drogach.

2. Jutro będziemy obchodzić liturgiczną uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesioną z dnia 25 marca, który przypadł w Wielkim Tygodniu. Jest to również Dzień Świętości Życia. Osoby pragnące podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego zapraszamy na wieczorną Mszę świętą – z półki przy głównych drzwiach można zabrać formularze zgłoszenia do tego modlitewnego dzieła.

3. Spotkanie ministrantów w poniedziałek o godz. 17.15.

4. Spotkanie grupy biblijnej we wtorek po Mszy wieczornej – zapraszamy do dołączenia.

5. Spotkanie samych rodziców i opiekunów dzieci przygotowujących się do I Komunii w środę o godz. 18.30 na plebanii.

6. W czwartek o godz. 17.40 godzinki o Przemienieniu Pańskim, a po nich Msza święta, nowenna i adoracja do godz. 21.00. Sprawujemy przy tej okazji Msze święte zbiorowe – w kancelarii lub w zakrystii można składać intencje na wybrany przez siebie czwartek.

7. Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w czwartek po Mszy wieczornej.

8. Spotkanie grupy młodzieżowej w piątek o godz. 19.00.

9. Spotkanie scholi w sobotę o godz. 10.00, a Oazy Dzieci Bożych o 11.00.

10. Za tydzień Niedziela Biblijna.

11. W naszej parafii będzie to także niedziela inwestycyjna. Gromadzone obecnie środki przeznaczymy m.in. na uzupełnienie i pielęgnację zieleni wokół kościoła, ale szczególnie na przewidywane prace przy dachu. Myślimy także o zamówieniu nowego ołtarza z litego drewna do dolnego kościoła, którego koszt to ok. 13-14 tys. złotych. „Bóg zapłać” za każdy dar serca.
    Przy tej okazji dziękujemy osobom, które przyczyniły się do renowacji kropielnic, gongu i innych metalowych sprzętów liturgicznych oraz zakupu nowych obrusów kościelnych.

1. Rycerstwo Niepokalanej organizuje w dniach 8-9 czerwca br. pielgrzymkę autokarową do sanktuariów św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki w Warszawie oraz do Niepokalanowa, parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej i sanktuarium na Świętym Krzyżu. Przewidywany koszt to 380 zł, w tym przejazd, nocleg, dwa obiady, kolacja i śniadanie oraz ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii lub u p. Barbary Grzesik. Przy zgłoszeniu wpłacamy 200 zł zaliczki.

2. Jak już wspominaliśmy, 16 czerwca planujemy Festyn Parafialny, a już dziś można zgłaszać swoje propozycje czy chęć włączenia się w to wydarzenie, które wsparł już Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, o czym pisaliśmy na Facebook’u. W zamyśle jest to spotkanie naszej rodziny parafialnej, które każdy może współtworzyć jakimś dobrym dziełem, do czego serdecznie zachęcamy.

3. Wspomniany w Komunikacie Biskupa Tarnowskiego Tydzień Peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów rozpocznie się od tarnowskiej Katedry. Wieczór czuwania trwać będzie od godz. 17.00 do Apelu Jasnogórskiego. Szczegóły na afiszu poniżej.