XVI Niedziela zwykła, Rok "B"
21.07.2024 r.

1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę dla Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Prosimy także o modlitwę o nowe powołania do kapłaństwa.

2. Rozpoczyna się 25. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy, organizowany przez MIVA Polska.
    Więcej o dziełach prowadzonych przez tę organizację możemy dowiedzieć się klikając TUTAJ, a informacje, jak je można wesprzeć znajdziemy poniżej ogłoszeń.

3. W czwartek zapraszamy na „Wieczór Przemienienia”: godzinki o Przemienieniu Pańskim o godz. 17.40, później Msza święta i nowenna, a następnie czas na adorację w ciszy do godz. 21.00. Możliwość spowiedzi od godz. 20.00.

4. Za dwa tygodnie nasz główny odpust parafialny. Oprócz przygotowania duchowego, zadbajmy także o otoczenie kościoła – w dowolnej chwili można pomóc np. w usuwaniu chwastów ze skarpy, zieleńców i placu kościelnego czy też posprzątaniu liści i gałęzi lub koszeniu trawy. Z góry dziękujemy za wspólną troskę o piękno terenu wokół kościoła.

Niejako przy tej okazji prosimy osoby, które przechodzą przez teren kościelny z psami, o zwracanie uwagi, aby zwierzęta były prowadzone na smyczy i w kagańcu oraz nie załatwiały tutaj swych potrzeb fizjologicznych, także na drzewka i krzewy.
    Czymś oczywistym powinno być również niewprowadzanie psów na teren cmentarza.