Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
12.05.2024 r.

1. Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie prawnej ochrony ludzkiego życia.

2. W naszej parafii dziś niedziela inwestycyjna – „Bóg zapłać!” za ofiary składane na ten cel w kopertach i przekazywane bezpośrednio na konto.

3. Zbiórka ministrantów w poniedziałek o godz. 16.45. Zapraszamy na nią także chłopców z klas III i IV, którzy chcieliby zostać ministrantami. Prosimy rodziców, by zachęcili ich do tej pięknej służby.

4. Trwają nabożeństwa majowe – zachęcamy do wspólnej modlitwy w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.30.

5. Spotkanie Rycerstwa Niepokalanej w środę po Mszy wieczornej w salce na plebanii.

6. W czwartek przypada święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski. Jest to także dzień imienin biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej diecezji.
    To także dzień nowenny do Przemienienia Pańskiego i adoracji do godz. 21.00. Możliwość spowiedzi od godz. 20.00.

1. Spotkanie Parafialnego Zespołu CARITAS w czwartek po nowennie.

2. Młodzież zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 19.00.

3. Spotkanie scholi w sobotę o godz. 10.00, a Oazy Dzieci Bożych o godz. 11.00.

4. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
    W naszej parafii to także Dzień Saletyński. Z tej okazji o godz. 16.30 zamiast nabożeństwa majowego będzie procesja ze śpiewem Litanii do Matki Bożej Saletyńskiej. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, w tym dzieci pierwszokomunijne i przeżywające rocznicę, a także poczty sztandarowe i niosących feretrony; dziewczęta prosimy o poniesienie figury Matki Bożej.

1. Apostolstwo Pomocy Duszom Czyśćcowym zaprasza na modlitewne czuwanie nocne na Jasnej Górze w dniach 8-9 czerwca br., od godz. 15.00 w sobotę do godz. 3.00 nad ranem w niedzielę. Zapisu wraz z wpłatą 50 zł na koszty przejazdu można dokonać w zakrystii lub u pań: Haliny Nawrockiej i Małgorzaty Kumorek. Program czuwania leży na stoliku przy głównych drzwiach.

2. W ostatnich dniach odbyły się pogrzeby: śp. Wiktorii Gurgul – ostatnio zamieszkałej poza parafią, śp. Władysława Bobera z ul. Pawłowskiego, śp. Stanisława Szepielaka
    z ul. Południowej
    We wtorek odbędzie się w naszym kościele pogrzeb śp. Edmunda Kobylarczyka z ul. Bajana – Msza żałobna o godz. 14.00, a przed nią różaniec, natomiast w środę także w naszym kościele pogrzeb śp. Wandy Lechowicz z ul. Daszyńskiego – Msza św. o godz. 12.00, pół godziny wcześniej różaniec.
    Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci!