KULT PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO NA KOSZYCKIM WZGÓRZU

Ikona Chrystusa Przemienionego umieszczona przez pierwszego proboszcza, ks. Karola Dziubaczkę, w garażu przy plebanii służącym jako pierwsza kaplica, od samego początku (1981 r.) towarzyszy tworzącej się wspólnocie parafii koszyckiej.
W 1999 r. kult nabiera nowego wymiaru w związku z intronizacją już w świeżo wybudowanym kościele obrazu Oblicza Pana Jezusa Przemienionego z ołtarza papieskiego w Starym Sączu. Uroczystości przewodniczył biskup tarnowski Wiktor Skworc.
OBECNIE KULT CHRYSTUSA PRZEMIENIONEGO WYRAŻA SIĘ W NASTĘPUJĄCYCH FORMACH:

ODPUST PARAFIALNY

Obchodzony jest w święto Przemienienia Pańskiego (6 sierpnia) i poprzedzony Triduum modlitewnym.

NOWENNA

Modlitwa po Mszy wieczornej w każdy czwartek miesiąca, z odczytaniem podziękowań i próśb, które można zapisywać na karteczkach znajdujących się przy głównych drzwiach kościoła (można je również pobrać TUTAJ) i wrzucić do skrzynki “Podziękowania i prośby”.

WIECZÓR PRZEMIENIENIA

Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy – w każdy czwartek, od nowenny do godz. 21.00, z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty w godz. 20.00-21.00.

NIEUSTAJĄCA NOWENNA

Trwa przez cały rok, podzielony na 9-dniowe etapy: zapisując się na dany etap, poszczególne osoby podejmują codziennie wskazane modlitwy w intencjach parafii i osobistych.
W każdej chwili można dołączyć do nowenny wybierając sobie czas i drukując karteczkę z modlitwą – więcej informacji TUTAJ.
Można także – zachęcić inne osoby do modlitwy, wyjaśniając jej zasady i przekazując druczek.
Będziemy także wdzięczni za informację, kto i kiedy się modli (jeśli nie zapisał się wcześniej na liście w kościele), przesłaną na adres: koszyce_wielkie@diecezja.tarnow.pl

BRACTWO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

Stowarzyszenie wiernych, podejmujących się pogłębienia i szerzenia kultu Chrystusa Przemienionego.