XXVIII Niedziela zwykła "B"
13.10.2024 r.

1. Dziś Dzień Papieski, który w tym roku przeżywamy pod hasłem: „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Wracamy z wdzięcznością do osoby i nauczania św. Jana Pawła II. Tradycyjnie możemy złożyć dar do puszek dla Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na stypendia dla zdolnych młodych ludzi pochodzących z uboższych rodzin.

2. W naszej parafii to również niedziela inwestycyjna – niech Pan Bóg hojnie wynagrodzi wszystkim, którzy ofiarami w kopertach składanymi na tacę czy przelewem na konto parafialne wspierają dalsze prace przy naszym kościele i ogrzewanie go w zimie.

3. Dzisiaj także w kościołach całej Polski prowadzone są coroczne badania niedzielnych praktyk religijnych. Aby je ułatwić, prosimy przy wychodzeniu z Mszy świętej korzystać tylko z drzwi od strony Koszyc – z tyłu kościoła i obok kaplicy chrzcielnej. Dziękujemy za zrozumienie.

4. Codziennie przed Mszą wieczorną gromadzimy się na nabożeństwa różańcowe – w dni powszednie o godz. 17:30, a w niedziele o 16:30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W związku z tym kancelaria jest czynna od wtorku do piątku tylko w godz. 17:00-17:20, w soboty bez zmian. W sprawach niezałatwionych w tym czasie prosimy o kontakt telefoniczny.

6. W poniedziałek święto Edukacji Narodowej i Dzień Nauczyciela – składamy serdeczne podziękowanie za trud przekazywania wiedzy i wychowanie wszystkim nauczycielom i katechetom. Życzymy im mocy i wszelkich łask Ducha Świętego do dobrego wypełnienia ich powołania, szacunku i docenienia ze strony uczniów i rodziców, a w niebie – nagrody wiecznej.

7. Ministrantów zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 16:45.

8. W czwartki wieczorem sprawujemy Msze święte zbiorowe. W kancelarii lub w zakrystii można złożyć intencje za żyjących lub za zmarłych na wybrany czwartek. Po Mszy świętej nowenna do Przemienienia Pańskiego, a później czas na adorację w ciszy do godz. 21:00. Możliwość spowiedzi od godz. 20:00.

9. Spotkanie Parafialnego Zespołu CARITAS w czwartek po Mszy wieczornej.

10. Młodzież zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 19:00 w salce na plebanii.

11. W sobotę Saletyński Dzień w parafii. Nowenna do Matki Bożej po Mszy wieczornej. Zachęcamy do składania naszych intencji na kartkach znajdujących się na stoliku z tyłu kościoła.

12. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny i składka na misje.

13. Zapraszamy do zapisywania w wypominkach rocznych i listopadowych naszych bliskich zmarłych. Specjalne kartki można zabrać ze stolika przy głównym wejściu do kościoła. Można również zapisywać na zwykłych kartkach, zaznaczając tylko, czy są to wypominki listopadowe, czy roczne. „Bóg zapłać” za składane przy tej okazji ofiary. To także czas wytężonej troski o groby bliskich, dlatego wieczorami włączone jest oświetlenie cmentarza.